LZPN przypomina

Szanowni Państwo, Lubuski Związek Piłki Nożnej przypomina, że zgodnie z Uchwałą Zarządu PZPN nr XI/300 z dnia 22 listopada 2013 dopuszcza się uprawnienie do klubu IV ligi i niższych klas rozgrywkowych jednego zawodnika cudzoziemca spoza Unii Europejskiej o statusie amatora. Pozostali zawodnicy cudzoziemcy spoza obszaru Unii Europejskiej muszą zostać uprawnieni jako zawodnicy o statusie profesjonalisty. Transfer z zagranicy takiego zawodnika może się odbyć wyłącznie za pośrednictwem systemu FIFA TMS (Transfer Matching System). System FIFA TMS jest internetową platformą do przeprowadzania transferów międzynarodowych zawodników, którzy w klubie pozyskującym będą posiadać status zawodnika profesjonalnego.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klubów, Lubuski Związek Piłki Nożnej organizuje wspólnie z PZPN, jednodniowe, bezpłatne szkolenie z systemu FIFA TMS, które odbędzie się 17 czerwca o 10:00 w siedzibie Lubuskiego ZPN w Zielonej Górze.

Dostęp dla klubu do systemu FIFA TMS możliwy jest jedynie po ukończeniu szkolenia dokonywanego przez pracownika PZPN w siedzibie Związku w Warszawie lub w siedzibie Lubuskiego ZPN.

Proszę o mailowe zgłaszanie osób chętnych do odbycia takiego szkolenia najpóźniej do piątku 14 lipca 2017 r. do godz. 10:00 na adres biuro@lubuskizpn.pl. Zachęcamy do udziału w szkoleniu w celu uniknięcia problemów z transferami zagranicznymi wynikających z nieznajomości przepisów.