Strzelecki horror na remis, ale ze wskazaniem

Zakończyła się pasjonująca walka o tytuł króla strzelców w klasie B. Rywalizacja niemal od samego początku toczyła się między Mateuszem Znojkiem z LKP a Mateuszem Mojakiem z Polonii. Szli łeb w łeb jak rasowe konie na Służewcu, by na finiszu dać się prawie ograć Konradowi Gabidze z LKP, który w 4 ostatnich meczach niczym kałasznikow na poligonie zaliczył 9 trafień. Kiedy po 17 kolejce Mojak uzyskał 3 gole przewagi i mógł powoli przymierzać koronę, wtedy przeładowały się stypułowskie strzelby, co mecz zmniejszając dystans do lidera i ostatecznie go wyprzedzając. Końcowa klasyfikacja przysporzyła organizatorom zabawy lekkiego bólu głowy, bo Znojek z Gabigą zaliczyli po 22 bramki a Mojak ustrzelił karciane oczko. Ale że zwycięzca mógł być tylko jeden, to o jego wyłonieniu decydował czynnik mniejszej ilości meczów potrzebnych do uzyskania finalnej liczby goli. Królem polowania okazał się MATEUSZ ZNOJEK (22 bramki w 12 meczach), sreberko przymierzy KONRAD GABIGA (22 bramki w 13 meczach), a brązik może sobie przywiesić MATEUSZ MOJAK (21 bramek w 15 meczach).

Kolejnych 11 zawodników uzyskało 10 i więcej goli i tak:

JURCZAK PAWEŁ 14

GĄSIOR ŁUKASZ 13

ZAWADOWSKI ADRIAN 12

GUZIOR KRZYSZTOF 11

SKRĘŻYNA TOMASZ 11

DRZEWIECKI MIKOŁAJ 11

WYCICHOWSKI KLAUDIUSZ 11

SZYMONIAK SZYMON 11

LORENZ KRZYSZTOF 10

GUZIOR PIOTR 10

SZAFER MAREK 10